Чехия излъга Румъния след силно второ полувреме

Националният отбор на Чехия записа първа победа на Евробаскет 2017, след като тази вечер се наложи над един от домакините на турнира на Стария континент – Румъния с 83:68 (21:22; 19:16; 22:9; 21:21) в двубой от програмата на група С, който се игра в зала „Поливалент“ в Клуж, Румъния.

Войтех Хрубан беше най-резултатен за победителите – 25 точки, а Томаш Саторански се отличи с „дабъл-дабъл“ – 20 точки и 13 борби.

Влад Молдевану вкара 24 точки за северните ни съседи, а Раду Паличиус завърши с 12 точки.

Първото полувреме премина при изключително равностойна игра и нищо не предвещаваше, че чехите ще достигнат до победата с двуцифрен аванс.

На почивката разликата в резултата бе само две точки в полза на гостите – 40:38, но през третата четвърт баскетболистите на Чехия бяха пълни господари на терена и достигнаха до комфортна преднина, която се запази до финалната сирена, за крайното 83:68.