Хърватия се справи с Унгария в първия си двубой на Евробаскет 2017

Отборът на Хърватия записа победа №1 в група D на Евробаскет 2017, след като в първия си двубой от турнира се наложи над Унгария с 67:58 (20:20; 19:16; 13:17; 15:5).

Боян Богданович бе най-резултатен за победителите – 23 точки, а Дарио Шарич добави 15 точки.

Золтан Пърл беше най-резултатен за унгарците – 12 точки, а Давид Войвода приключи с 11 точки.

Двубоят премина изключително равностойно, като интригата бе жива почти до последния съдийски сигнал.

След първите 30 минути отборът на Унгария имаше минимален аванс от една точка – 53:52, но в заключителната четвърт хърватите затегнаха защитата, като позволиха да да им бъдат отбелязани едва пет точки, докато в нападение „шахматистите“ демонстрираха добра успеваемост и това им донесе победата – 67:58.