Белгия с очаквана победа над Великобритания

Отборът на Белгия стартира участието си на Евробаскет 2017 с очаквана победа, след като днес се наложи над Великобритания със 103:90 (24:26; 30:27; 19:14; 30:23) в първи двубой от група D на надпреварата, който се проведе зала „Фенербахче Арена“ в Истанбул.

Най-резултатен за победителите беше Максим Де Зееуй с 21 точки, а Сам Ван Россом и Джонатан Табу добавиха съответно по 19 и 18 точки.

Гейб Оласени вкара 21 точки и овладя 11 борби за Великобритания, а Дан Кларк приключи с 20 точки.

Първото полувреме на двубоя премина изключително равностойно, като нито един от двата отбора не успя да наложи волята си и на почивката разликата бе една точка в полза на Белгия – 54:53.

През второто полувреме баскетболистите на Белгия използваха по-добре шансовете си, което им позволи да започнат да трупат преднина. След 30 минути игра авансът на белгийците вече бе шест точки – 73:67, а в заключителната четвърт символичните домакини сложиха точка на спора, като си осигуриха двуцифрена разлика в своя полза, която се запази до последния съдийски сигнал – 103:90.