Гърция разпиля Исландия на старта на Евробаскет 2017

Отборът на Гърция записа категорича победа в първия си двубой от Евробаскет 2017, след като се наложи над Исландия с 90:61 ( 26:10; 11:23; 24:12; 29:16) в двубой от група А на надпреварата.

Никос Папас беше най-резултатен за южните ни съседи - 20 точки, а Гиоргиос Принтезис завърши със 17 точки.

За Исландия с 21 точки се отличи Хаукур Паусон.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, след като в първите десет минути гърците бяха пълен господар на терена и поведоха с 26:10, но през втория период исландците се съвзеха от лошото начало на мача и  до почивката успяха да наваксат до голяма степен изоставането си - 33:37.

През второто полувреме южните ни съседи отново вдигнаха оборотите, а това се отрази веднага и на разликата в резултата. Гърците започнаха бавно, но сигурно да се откъсват напред, като този път не позволиха нов обрат и заслужено се поздравиха с победата - 90:61.