Германия тръгна с победа на Евробаскет 2017

Националният отбор на Германия стартира с победа участието си на Евробаскет 2017, след като днес се наложи над Украйна със 75:63 (9:16; 30:17; 19:14; 17:16) в първи двубой от програмата на група В на турнира.

Най-резултатен за победителите беше Денис Шрьодер с 32 точки, а Робин Бензинг добави 17 точки.

Олександр Мишула бе над всички в селекцията на символичните гости от Украйна – 12 точки, а Артьом Пистовий завърши с 11 точки и 5 борби.

Германците изпитваха известни проблеми само през първата четвърт, след която отстъпваха със седем точки – 9:16, но до края на първото полувреме Шрьодер и съотборниците му поеха пълен контрол върху събитията на терена и на почивката Германия вече бе напред – 39:33.

Символичните домакини от Германия стояха по-добре на терена и през третата четвърт, когато стигнаха и до двуцифрена разлика в своя полза – 58:47, а в заключителните 10 минути германците поддържаха без особени проблеми аванса си и заслужено се поздравиха с крайния успех – 75:63.