Локо (ГО) удари тима на Тоди, тронът е на три точки

Отборът на Локомотив (Горна Оряховица) спечели с 3:1 домакинството си на Ботев (Гълъбово) в последната среща от кръга във Втора лига. По този начин "железничарите" се приближиха на три точки от първото място. За състава на Александър Димитров се разписаха Георги Чукалов, Деян Христов и Владимир Мичев. Точен за гостите от Гълъбово бе Иван Цачев, мушнал атрактивен гол с глава.

Мачът край река Янтра започна с лек натиск на Ботев и претенции за дузпа на нападателя Цачев в 20-ата минута. След 180 секунди вратарят на гостуващия тим Марин Орлинов спаси с вещина удар с глава и запази равенството непокътнато. В 31-ата минута обаче Чукалов намери топката на границата на наказателното поле и с премерен удар матира Орлинов - 1:0 за Локомотив.

Точно след десет минути обаче футболистите на Светослав Тодоров изравниха. Цачев прехвърли стража Кристиян Кацарев с изстрел с глава, което донесе усмивка на лицето на Тоди. Радостта на легендата на Литекс обаче бе кратка, защото в последните секунди на първата част Деян Христов направи 2:1 при сходна ситуация с тази от първия гол на Локо (ГО).

След почивката момчетата на Тоди така и не съумяха да достигнат повече до мрежата на Кацарев, а резервата Стефан Неделчев усложни още повече задачата им. Нападателят, който се появи в игра в 56-ата минута, престоя на игрището точно 20 минути, преди да бъде изгонен за втори жълт картон от рефера Стефан Апостолов. Светльо Тодоров се "изстреля" към камерите, за да види дали нарушението на Неделчев е било за втора санкция, но четвъртият съдия Християна Гутева не му разреши да го направи.

Така или иначе решението на Апостолов бе вече факт и Ботев (Гълъбово) доигра срещата с 10 души. Последният епизод в този двубой дойде в добавеното време, когато Бедри Рюстемов намери Владимир Мичев на чиста позиция - 3:1 за Локо (ГО).

ЛОКОМОТИВ (ГО) - БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО) 3:1