Страхотен гол на Белоти поведе Торино към гръмка победа (видео)

Отборът на Торино се поздрави с първа победа от началото на сезона в италианската Серия “А”. В мач от втория кръг “биковете” надиграха у дома Сасуоло с 3:0. Автори на попаденията станаха нападателите Андреа Белоти (43) и Адем Ляич (84), както и халфът Джоел Оби (88). Така Торино вече има 4 точки, след като завърши 1:1 с Болоня като гост на старта на шампионата. Сасуоло пък остава с една точка, спечелена при равенството 0:0 у дома с Дженоа.

Андреа Белоти изведе Торино напред две минути преди края на първото полувреме с блестящ гол. Той изпрати топката в мрежата зад съименнака си Андреа Консили с виртуозен акробатичен удар след центриране на Лоренцо Де Силвестри отдясно.

Две късни попадения оформиха класическата победа на торинци. В 84-ата минута Адем Ляич на празна врата реализира след асистенция на Яго Фалке. Фалке получи подарък от Алфред Дънкан, който направи ужасяващ пас назад. Испанецът не действа егоистично и подаде на намиращия се до него сърбин, който нямаше как да сбърка - 2:0.

Две минути преди края Джоел Оби отбеляза последния гол в двубоя. С основна заслуга за него беше Белоти, който след отлична индивидуална акция намери в наказателното поле на гостите Оби, а нигериецът не пропусна да опъне мрежата зад Консили.