Крауч донесе точка на Стоук

Питър Крауч донесе точката на Стоук при гостуването на Уест Бромич. Ветеранът се разписа в 76-ата минута за крайното 1:1 на “Дъ Хоуторнс”. Той се възползва от неразбирателство между защитата на домакините и вратаря Бен Фостър. Джей Родригес откри резултата и тимът на Тони Пюлис бе тръгнал към поредната пестелива победа преди изравнителния гол.

В УБА сигурно са останали разочаровани, че не се изравниха по точки с Манчестър Юнайтед на върха на класирането след отличния старт на сезона. Отборът е с актив от 7 точки след първите три кръга. За днешния им съперник това бе четвърта точка.

Домакините имаха предимство от началото, като можеха да открият в типичния си стил - след статично положение. Удар на Морисън с глава обаче мина встрани от вратата. След активния старт на мача постепенно двата отбора намалиха темпото. В средата на първата част Курт Зума бе близо до изключителен гол. Бранителят, който е преотстъпен от Челси, напредна в полето на УБА и отправи далечен изстрел, топката се отклони от Бари и Фостър трябваше да тича назад, за да успее да избие топката.

След час игра Джей Родригес отбеляза дебюта си на “Дъ Хоутортк” с попадение. Той се възползва от центриране на Ниом и с глава прати топката в мрежата. Малко по-късно Хегази можеше да удвои аванса на домакините, но топката се удари в гредата. Отбраната на Уест Бромич, която обикновенно е изключително стабилна, този път разочарова Тони Пюлис. Двамата египтяни Соби и Хегази бяха замесени, топката се отби и от крака на Фостър и се озова в Крауч пред опразнената врата.