"Биковете" промушиха Динамо (видео)

Отборът на Краснодар постигна сравнително лесна победа над Динамо (Москва) с 2:0 и се върна на 4-ото място в Премиер лигата. И двата гола за "биковете" реализира Фьодор Смолов, който е юноша на Динамо, но не показа никакви сантименти към родния си клуб. Руският национал откри резултата в 27-ата минута, а в 60-ата затвърди успеха на домакините.

Краснодар понесе тежък удар в четвъртък, когато загуби от Цървена звезда в Белград и отпадна безславно от Лига Европа. Мнозина предположиха, че провалът може да коства поста на старши треньора Игор Шалимов, но ръководството застана зад него и му гласува доверие. Бившият национал знаеше, че победата срещу Динамо е задължителна, още повече след двете поредни равенства в предишните кръгове.
Преди мача Краснодар получи наградата Лига Fair Play, която от този сезон се дава за честна игра в руското първенство. "Гражданите" взеха приза за месец юли.

Завръщането на Динамо в елита е съпроводено с трудности и отборът на Юрий Калитвинцев записа само две победи до момента - срещу заемащите последните две места в класирането Анжи и Амкар. Освен това, "бяло-сините" претърпяха две поражения с обща голова разлика 1:8 при предишните си срещи с Краснодар.

В 5-ата минута Вячеслав Подберьозкин, който се очаква да премине в Спартак (Москва), изведе Виктор Клаесон, но той беше изпреварен от стража Антон Шунин. Фьодор Смолов беше пределно мотивиран срещу Динамо, но бранителите на гостите много внимаваха за него. В 17-ата минута Клаесон се справи с трима защитници, но Шунин спаси удара му. Секунди по-късно стражът на столичани реагира адекватно и при изстрел на Александър Мартинович. "Биковете" поведоха в 27а-ата минута, когато Смолов изненада от фаул Шунин. Този път вратарят на Динамо не се намеси добре и отборът му се озова в ролята на догонващ.

Шунин донякъде се реваншира в минутите до края на полувремето, спасявайки опасни удари на Клаесон и Шарл Каборе. Динамо пък нито веднъж не застраши вратата, пазена от Андрей Синицин.
През втората част нищо не се промени и домакините с лекота стигнаха до трите точки. В 62-ата минута Клаесон намери Сергей Петров, който върна топката към Смолов, а след неговия удар и рикошет в крака на Владимир Риков за Шунин нямаше шансове - 2:0.

Дебют за Динамо направи новото попълнение Кали Тиам, който замени Александър Зотов. Московчани дори не опитаха да върнат интригата в оставащите минути и регистрираха четвърта загуба през сезона, но се намират над зоната на изпадащите.