Волунтари с тежка загуба без Венелин Филипов

Българският футболист Венелин Филипов попадна в групата на Волунтари за домакинския мач с Динамо Букурещ от 8-ия кръг на румънското първенство, но така и не влезе в игра. Тимът му отстъпи с 1:3 и зае място в долната половина на таблицата на временното класиране. Двубоят започна кошмарно за домакините, които отстъпваха в резултата още в 7-ата минута, когато Пол Антон реализира от дузпа.

Това беше юбилеен гол №4000 за Динамо в елита на Румъния.  След почивката домакините изравниха чрез Михай Водуц от дузпа в 54-ата минута, но само 120 секунди по-късно гостите отново поведоха. Филипе Насименто направи 2:1, а в 60-ата Диого Саломао оформи крайното 3:1. С успеха Динамо събра 15 точки и върви четвърти във временното класиране.