Жирона ликува след исторически успех

Абсолютният дебютант в испанския елит Жирона постигна първа победа в Примера дивисион след домакинско 1:0 над Малага в среща от втория кръг. Попадението за историята реализира Педро Алкала (28).

През първото полувреме каталунският тим доминираше. Въпреки че не създадоха много голови положения, домакините взеха голов аванс преди почивката. В 28-ата минута Педро Алкала издебна, че вратарят не се намеси добре при удар Порту и насочи в мрежата - 1:0. Кристиан Стуани пропусна да удвои в началото на втората част. В 68-ата Горка Ираисос спаси след изстрел на Джони. В 83-ата Роберто Хименес се справи с удар на Дъглас Луиш. В самия край Кайоде изпусна за каталунците.

С успеха тимът на Жирона вече има четири точки, след като преди седмица изпусна аванс от 2:0 срещу Атлетико Мадрид, които играеха и с човек по-малко.