Раниери спря Лион (видео)

Нант и гостуващия Олимпик Лион завършиха 0:0 в среща от четвъртия кръг на френското футболно първенство. Така двата отбора сътвориха първото нулево равенство в Лига 1 през кампанията. Гостите имаха териториално превъзходство и създадоха повече положения, особено през първото полувреме, но в повечето случаи бяха неточни при завършващия удар.

Нант на Клаудио Раниери подобри представянето си след почивката и дори имаше шанс да стигна до успеха. В 79-ата минута Ясин Ел Ганаси намери от дясно Жул Илоки, който се измъкна от опеката на Жереми Морел и шутира, макар и не особено силно, от ъгъла на малкия пеналт, но Антони Лопес изби с крак.

Олимпик Лион остава без загуба и с актив от 8 точки заема четвъртото място. Нант е 11-и с 4 точки. Лидер с пълен актив от 12 точки е Пари Сен Жермен.