Локо (Сф) сдаде първото място след загуба в Радомир

Отборът на Локомотив (София) изпусна лидерската позиция във Втора лига, след като загуби с 1:2 гостуването си на последния в подреждането Струмска слава в двубой от шестия кръг на шампионата. Столичните “железничари” отстъпиха първото място на Царско село, който разгроми с 4:1 като домакин Созопол, след като не успяха да се притовопоставят на домакините от Радомир.

Момчетата на Владимир Димитров първи откриха резултата в 32-ата минута, когато точен от дузпа бе Ивайло Стоянов. След няколко опита на Николай Цветков да се разпише от далечна дистанция, “железничарите” все пак успяха да изравнят резултата в 79-ата минута. Васил Попов изведе в коридор Илиян Стефанов и той без проблеми направи 1:1.

Радостта за Младен Додич обаче бе твърде кратка, тъй като в 83-ата минута Георги Янев реализира за 2:1 и донесе трите точки за Струмска слава. С тях тимът от Радомир събра 6 в актива си и се измъкна от дъното в групата. Абсолютният дебютант в професионалния футбол в момента е 13-и, като със същия брой точки са и съставите на Марица (Пловдив) и Поморие.