Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Мъката на Франк де Бур в Премиър лийг продължава (видео)

Суонзи постигна първа победа в Премиър лийг през този сезон, след като надделя с 2:0 над Кристъл Палас като гост. Тами Ейбрахам (44') и Джордан Аю (48'). Отборът на Франк де Бур пък записа трета поредна загуба в шампионата, като "орлите" все още не са отбелязали гол.

"Лебедите" трябваше да изчакат 223 минути, за да нанесат първия си точен удар за сезона в Прмеиър лийг, който се оказа и гол. Негов автор бе Тами Ейбрахам, който стана едва вторият тинейджър, отбелязвал попадение за Суонзи. Нападателят изпревари Мартин Кели и засече от въздуха центриране на Фер, давайки заслужен аванс на гостите.

Три минути след подновяването на играта Аю удвои аванса на гостите. Отново Кели бе грешника за Палас, след като загуби топката. Ноутънс се възползва и подаде към Аю. Хенеси излезе напред, но нападателят на Суонзи го преодоля за 0:2.

Суонзи има четири точки, докато Палас все още няма нито една.