ПАОК "застреля" шведи със сръбското си оръжие

ПАОК се изтормози с Йостерсунд в първа среща от плейофа за влизане в групите на Лига Европа, но все пак съумя да стигне до обрат от 0:1 до 3:1 на “Тумба”, който дава предимство преди реванша на шведска земя след седмица. Бившите съотборници на Димитър Бербатов сами си направиха мача труден, след като допуснаха да им вкарат от дузпа, реализирана от капитана на съперника Бърва Нури в 21-ата минута. Бразилецът Лео Матош направи 1:1 в 38-ата минута и последва смазващо превъзходство на гръцките играчи.

“Черно-белите” заредиха пропуск след пропуск, за да се стигне до 77-ата минута, когато сръбското острие на върха на атаката Александър Прийович насочи кълбото в мрежата с глава за 2:1. Логично падна и третото попадение във вратата на Йостерсунд, реализирано отново от Прийович - този път от дузпа в 88-ата минута.

ПАОК - ЙОСТЕРСУНД 3:1
0:1 Нури (21-д)
1:1 Матош (38)
2:1 Прийович (77)
3:1 Прийович (88-д)

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!