Краснодар надви Ахмат в страхотна драма с пет гола

Отборът на Краснодар се върна на победния път в Премиер лигата на Русия. Това се случи в гостуването на Ахмат от 5-ия кръг. Двата тима направиха доста вълнуващ сблъсък, а гостите се наложиха с 3:2, като драмата продължи до самия край на двубоя, a победният гол падна във 2-ата минута на добавеното време.

Краснодар откри резултата в 53-ата минута, когато след центриране от корнер Андреас Гранквист с глава свали за Александър Мартинович, а той отблизо отбеляза за 0:1.

В 73-ата минута Ахмат успя да се върне в мача след прекрасен изстрел от фаул на Исмаел, който бе точен за 1:1.

Радостта на домакините обаче бе твърде кратка и само три минути по-късно Жоао Жоазиньо центрира отдясно, вратарят не се намеси убедително и подари топката на Виктор Клаесон, който вкара в опразнената врата за 1:2.

Истинската драма обаче настъпи в края на мача. В 90-ата минута домакините за втори път успяха да изравнят резултата, след като Антон Швец с глава простреля вратата на Андрей Синицин. Във 2-ата минута на добавеното време обаче Краснодар все пак се добра до победата след страхотна контраатака, завършена от Иван Игнатиев.

Така Краснодар се изкачи до 3-ото място във временното класиране с 10 спечелени точки. Ахмат пък падна на 6-ата позиция с 9 точки в актива си.