Алекс Колев с първи гол и първа победа в Полша

Българският нападател Александър Колев бе с ключова роля за първия успех на Сандеция (Нови Сонч) в полския елит. Днес новакът в шампионата победи с 3:1 тима на Ягелония (Бялисток).

24-годишният таран заби първото попадение в срещата, когато майсторски засече центриране на Томаш Бржински. Все пак в 35-ата минута бившият играч на ЦСКА Килиан Шеридан стреля с глава и след рикошет в бранител на Сандеция попадна в мрежата на гостите за 1:1. При този резултат завърши и първата част.

Второто полувреме започна по-добре за тима от Нови Сонч и логично в 51-ата минута партньорът в атаката на Колев заби втори гол. В края на срещата резервата Трохим оформи крайния резултат.

Силен двубой за Сандеция изигра и другият българин Пламен Крачунов, който записа пълни 90 минути и успя да се отличи с няколко отлични прояви в защита.

В следващия кръг Сандеция е домакин на Висла (Плоцк), а преди това играчите на Радослав Мрочковски излизат срещу Миеч Легница в мач от Купата на Полша.