Лудогорец U17 с домакинска класика срещу Дунав (Русе)

Лудогорец U17 победи Дунав (Русе) с класическия резултат 3:0. Мачът от XXIX  кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Петър Пенчев откриха резултата в 13-ата минута. Точен с глава бе Георги Бабалиев, който се възползва от добро центриране на Преслав Петков. "Орлите" удвоиха в 27-ата минута, когато отново Бабалиев прати топката в мрежата. До края на първата част добри ситуации за гол пропуснаха Владислав Найденов и Мартин Русков.

През второто полувреме възпитаниците на Пенчев отново бяха по-добрият отбор на терена. Хубави възможности за ново попадение се откриха пред Владислав Найденов, Преслав Петков и влезлият като смяна Николай Георгиев. Те обаче не успяха да поразят целта. В добавеното време Александър Ганчев скочи най-високо за една центрирана в наказателното поле на гостите топка и с глава реализира за 3:0.

Срещу Дунав (Русе) Лудогорец U17 игра в състав: Владимир Русанов, Никола Ганчев, Александър Ганчев, Алекс Луканов, Димитър Жеков, Мартин Русков, Велислав Минков, Петър Караангелов, Георги Бабалиев, Преслав Петков, Владислав Найденов (Николай Георгиев, Антониян Харалампиев, Веселин Николаев, Пламен Стоянов).