Волфсбург направи крачка към спасението

Отборът на Волфсбург направи голяма крачка към оцеляването си в първа Бундеслига, след като срази с 3:1 у дома Холщайн Кил в първия двубой от баражите за влизане/оставане в елита. "Вълците" завършиха на незавидното 16-о място в елита, докато съперникът им зае третото място във втора Бундеслига.

Белгийският нападател Диво Ориги изведе „вълците” напред в 13-ата минута, но халфът Кингсли Шиндлер изравни за „щъркелите” в 34-ата.

Домакините върнаха аванса си още до почивката чрез хърватина Йосип Брекало, а през втората част Юнус Мали оформи крайния резултат в 56-ата минута. Така Волфсбург очаква сравнително спокойно реванша на 21 май, понеделник от 21,30 часа.