Тотнъм си осигури Шампионска лига

Тотнъм си осигури участие в Шампионската лига за втора поредна година. “Шпорите” победиха Нюкасъл с 1:0 и имат преднина от четири точки пред петия Челси. Така ценното попадение бе дело на Хари Кейн в 50-ата минута. Отборът на Почетино доминираше през голяма част от срещата, но победата не дойде лесно. “Свраките” удариха греда през първото полувреме след удар от фаул на Джонджо Шелви.

Тотнъм започна агресивно домакинството си на Нюкасъл. След няколко добри атаки на лондончани обаче те можеха да получат гол. Джонджо Шелви изпълни великолепно пряк свободен удар, но топката се отби от гредата.

Тотнъм - Нюкасъл@@@

“Шпорите” натискаха, но не бяха много сигурни в защита, като Лорис трябваше да се намесва след удар с глава на Ласелс. Пет минути преди почивката тимът на Почетино създаде най-добрата възможност до този момент. Хари Кейн бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да уцели добре тупкащата топка и вратарят на гостите се справи.

Лондончани все пак стигнаха до така желания гол. Това се случи в началото на второто полувреме. Атаката мина през Али и Сон, който намери Кейн и той с техничен удар откри резултата.

Тотнъм приема Нюкасъл с цел да се доближи на още една крачка от завършване в четворката и класиране за Шампионската лига. Те изостават на точка от Ливърпул и при успех днес могат да изпреварят мърсисайдци и да се изкачат на трето място.

ТОТНЪМ - НЮКАСЪЛ 1:0
1:0 - Кейн (50)