Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Аталанта крачи уверено към Лига Европа

Отборът на Аталанта постигна важна домакинска победа с 3:1 над борбения тим на Дженоа в среща от 35-ия кръг на Серия "А". Бергамаските търсиха успеха през всички 90 минути и логично спечелиха ценни три точки, с които отборът запази 6-то си място в класирането.

Гостите от Генуа започнаха двубоя по-силно от своя опонент и бяха близо до откриването на резултата още в 8-ата минута след изстрел на Джанлука Лападула с глава, който Етрит Бериша парира с доста усилия. В 16-ата минута Аталанта поведе в резултата с гол на Муса Бароу, който се възползва от продължена топка с глава от Браян Кристанте.

Нападателят пое кълбото, елиминирайки Лука Росентини и с прецизен изстрел матира Матия Перин. Само 6 минути по-късно Кристанте удвои преднината на бергамаските. Футболистите на Джан Пиеро Гасперини разиграха добре, топката попадна в Кристане, който комбинира с Алехандро Гомес.

Аржентинецът не се забави и върна топката към своя съотборник, а италианският национал отбеляза във вратата на Перин. И в следващите минути Аталанта продължи атакуващите си действия в търсене на трето попадение. В 32-ата минута Кристанте и Тимоти Кастане разиграха добре вдясно, но Ервин Зуканович предотврати опасността. В 40-ата минута Юри Медейрош опита добро центриране към Лападула, което завърши в ръцете на Бериша. До края на полувремето и двата тима не успяха да сътворят нещо по-интересно пред противниковата врата и се оттеглиха на почивка с комфортен аванс от два гола за домакините.

Отборът на Дженоа започна второто полувреме по-уверено, а за тази промяна в действията на гостите сериозно влияние оказа включването в игра на Мигел Велозо и Горан Панев. Наставникът на “грифоните” заложи на изцяло офанзивна схема на игра, подреждайки своите футболисти във формация 4-3-3. В 54-ата минута в игра влезе и Джузепе Роси, което освободи доста пространства за футболистите на Аталанта. В 59-ата минута Дженоа бе близо до това да върне едно попадение, но Матия Калдара спря добра акция на Пандев.

Пет минути по-късно Йосип Иличич опита изстрел от далечна дистанция, който затрудни Перин, но вратарят все пак успя да избие кълбото в ъглов удар. В 74-ата минута Иличич отбеляза страхотно попадение след солова акция, завършила със силен изстрел по диагонала. В 81-ата минута Мигел Велосо върна своя отбор в мача. Португалският полузащитник изпълни свободен удар по блестящ начин, прокарвайки топката над стената, построена от Бериша. До края на двубоя отборът на Дженоа опита да отбележи второ попадение, но това така и не се случи. С този си успех тимът на Аталанта завоюва ценни три точки в борбата за местата, даващи право на участие в Лига Европа.

АТАЛАНТА - ДЖЕНОА 3:1

1:0 Бароу (16)

2:0 Кристанте (22)

3:0 Иличич (74)

3:1 Велозо (81)