Хамбургер запали искрата и готви нова сензация

Отборът на Хамбургер ШФ записа трета победа в последните си четири срещи и вече спасението изглежда реална цел. Днес момчетата на Кристиан Тиц се наложиха с 3:1 при гостуването си на Волфсбург в дуел на дъното от 32-ия кръг на Бундеслигата. С успеха Шпорт Ферайн е само на две точки от баражното 16-о място и на толкова от 15-ия Волфсбург, два кръга преди края на шампионата.

“Вълците” започнаха по-силно. В 13-ата минута Паул Верхаах центрира по земя, а Ренато Стефен шутира над вратата на едва пет метра от голлинията. В 24-ата домакините развиха скоростна акция, а Максимилиан Арнолд прибърза с удара от дъгата, който се оказа доста неточен. В края на полувремето Шпорт Ферайн нанесе двоен удар. В 43-ата Тацуя Ито беше спънат в наказателното поле и Боби Ууд реализира от дузпа без колебание. В 45-ата Ито центрира и Люис Холтби отклони с глава към далечния горен ъгъл за много красиво попадение.

В началото на втората част домакините изпитваха затруднения да стигнат до вратата на съперника. В 66-ата Арнолд стреля много опасно и топката облиза далечната греда. От Волфсбург претендираха, че вратарят е закачил топката, но съдията посочи аут. В 72-ата гостите можеха да решат всичко с трети гол. Те създадоха силна контра, при която Филип Костич насочи атрактивно със странична ножица, но вратарят съумя някак да избие в ъглов удар.

В 78-ата Волфсбург върна интригата с пълна сила. Йосип Брекало сякаш центрира от пряк свободен удар, ниската топка обаче не беше засечена от никого и влетя в далечния ъгъл, но неподготвения вратар. В 84-ата Брекало падна симулативно в наказателното поле и това му донесе жълт картон. В края домакините оставяха много празни пространства и Хамбургер изпусна две брилянтни възможности. В 92-ата минута Кастеелс спъна Костич в наказателното поле и съдията даде дузпа за гостите. Костич я пропусна, след това беше блокиран при добавката, но Лука Валдшмит беше на точното място и вкара за крайното 1:3.

В последните си две срещи Хамбургер гостува на Айнтрахт (Франкфурт) и приема Борусия (Мьонхенгладбах).

Щастливи днес са и във Вердер (Бремен), защото след този резултат отборът си гарантира оставането в елита.