Брюж и Стандард сътвориха истинско зрелище в Белгия (видео)

Отборите на Брюж и Стандард (Лиеж) сътвориха истинско зрелище в дербито помежду си от 5-ия кръг на шампионския плейоф в Белгия. Двубоят на стадион “Ян Брейдел” приключи при резултат 4:4 и остави зрителите без дъх.

Мачът стартира отлично за домакините, които набързо поведоха с два гола след точни удари на Руд Вормер в 8-ата и Уесли в 28-ата минута.

В 30-ата Едмилсон Жуниор намали, но в 34-ата домакините вкараха нов гол за 3:1 чрез Абдулай Диаби. В 40-ата минута обаче отново Едмилсон Жуниор бе точен за 3:2.

Второто полувреме бе също толкова интересно. В 66-ата минута Стандард изравни до 3:3 чрез Рено Емон. В 83-ата минута обаче Брюж отново излезе напред с гол от дузпа на Абдулай Диаби.

Драмата обаче продължи до последната секунда. В 3-ата имнута на добавеното време Дуйе Чоп успя да вкара четвъртия гол за гостите и да оформи крайното 4:4.

Въпреки това равенство, Брюж остава начело в класирането с актив от 41 точки и преднина от 7 пред втория Андерлехт. Стандард пък се намира на 3-ото място в таблицата с 32 точки.