Урал се пребори за важна победа без Хичо (видео)

Урал надви с 1:0 като гост Анжи в мач от 27-ия кръг на руската Премиер лига. Николай Димитров не игра за тима от Екатеринбург, който се изкачи с три позиции в класирането и вече е 6-и. В герой за състава на Александър Тарханов се превърна Ерик Бикфалви, който отбеляза единствения гол в 83-ата минута.

Първата интересна ситуация беше един далечен удар на Ерик Бикфалви, който затрудни Гиорги Лория, но стражът на Анжи все пак се справи. Домакините отговориха десетина минути по-късно с коварен изстрел на Арсен Хубулов. Ярослав Годзюр обаче проследи пътя на топката и изби. Малко преди края на полувремето Алексей Евсеев не успя дазасече добро центриране от фланга и пропусна да даде аванс на Урал.
Гостите атакува по-опасно и след почивката. В 52-ата минута отново Бикфалви се озова на голова позиция, но Лория запази нулевото равенство. Малко след това вратарят на Анжи се контузи, а неговият заместник Александър Будаков веднага се прояви, като изби шут на Отман Ел Кабир.

Развръзката настъпи в 83-ата минута, когато Бикфалви показа защо е водещият реализатор на Урал. Румънският халф напредна през център и от границата на наказателното поле технично прехвърли излезлия малко напред Будаков.

Поражението остави Анжи на 14-о място с 24 точки. В следващия кръг отборът от Махачкала ще гостува на Арсенал (Тула), а Урал ще пътува до Грозни за мач с местния Ахмат.