Милан забрави какво е победа

Отборът на Милан забрави какво е победа. "Росонерите" записаха четвърто поредно равенство в Серия "А", след като завършиха 1:1 в гостуването си на Торино от 33-ия кръг на първенството. Бонавентура даде аванс на "червено-черните"  в 9-ата минута, а Де Силвестри изравни в 70-ата минута.

Миланският гранд, който стартира ударно годината и мечтаеше за класиране в Шампионската лига,  записа едва четири точки в последните пет мача от шампионата.

Наставникът на гостите Дженаро Гатузо бе направил три промени в стартовите 11 от равенството 0:0 срещу Наполи. Капитанът Леонардо Бонучи се завърна след наказание, той смени Матео Мусакио. Иняцио Абате бе сменил Давиде Калабрия, а Фабио Борини игра на мястото на Хакан Чалханоглу.

Никола Калинич отново водеше атаката.

Капитанът на "биковете" Андреа Белоти пропусна дузпа още в третата минута. Италианският национал нацели горната греда, а нарушението на Франк Кесие беше извършено срещу Кристиан Ансалди.

Торино и Милан не се победиха@@@

Джакомо Бонавентура беше точен в 9-ата минута с хубав удар от 20 метра и даде предимство на "червено-черните".  Яго Фалке пък направи невероятен пропуск в 33-ата минута, когато от отлична позиция прати топката над горната греда.

Бранителят Лоренцо Ди Силвестри изравни с глава в 70-ата минута, а след това беше изгонен заради втори жълт картон в 93-ата минута.

Секунди преди това резервата Патрик Кутроне пропусна да върне преднината на гостите. Младият нападател излезе на добра позиция срещу Силваторе Сиригу, който парира неговия изстрел.

Адем Ляич беше близо до пълен обрат в 88-ата минута, но нова феноменална изява на Джанлуиджи Донарума спаси гостите.

Десният защитник на Милан Иняцио Абате пропусна да донесе победата на "росонерите" в 96-ата минута, когато негов удар се отби в гредата.

Така момчетата на Гатузо останаха с 54 точки на шесто място, като изостават на девет от петия Интер и на 10 от четвъртия Рома, пет кръга преди края на сезона.

Торо записа пети пореден мач без поражение, в които спечели 11 точки и вече има актив от 47 точки, заемайки десето място.