Палермо загуби ценни точки в гонитбата за Серия "А", Чочев гледа от пейката

Българският халф Ивайло Чочев остана през цялото време на пейката на Палермо при равенството 1:1 на сицилианците у дома с Кремонезе в мач от 35-ия кръг на италианската Серия “Б”. Палермо имаше аванс в резултата броени минути пред края, но допусна късен изравнителен гол. Бразилецът Игор Коронадо изведе сицилианците напред в 61-ата минута, но в 83-ата резервата Джанлука Скамака изравни.

Палермо е втори в класирането с 59 точки и до последно ще води битка с Фрозиноне, Парма и други тимове за второто място, даващо право на директно влизане в Серия “А”. Фрозиноне също завърши 1:1 на свой терен днес, като допусна изравнителен гол от дузпа в третата минута на добавеното време в мача си със Специя. Фрозиноне е трети с 59 точки, а бившият тим на Христо Стоичков и Валери Божинов Парма е четвърти с 57. Убедителен лидер е Емполи със 70 точки.

ПАЛЕРМО - КРЕМОНЕЗЕ 1:1
1:0 Коронадо (61)
1:1 Скамака (83)