Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Иво Карлович мина през Кириос и ще играе на полуфиналите в Хюстън

39-годишният хърватин Иво Карлович победи Ник Кириос (Австралия) с 3:6, 6:2, 6:3 и се класира за полуфиналите на турнира на червени кортове в Хюстън (САЩ) с награден фонд 557050 долара. Така той стана най-възрастният тенисист, достигащ по полуфиналите на турнира от АТП от 1993 година насам. Тогава 40-годишният Джими Конърс игра полуфинал в Сан Франциско. Карлович, който е 88-и в световната ранглиста, наниза 18 аса срещу четвъртия в схемата Кириос. Следващият му съперник е Тенис Сандгрен (САЩ), който елиминира Гуидо Пея (Аржентина) с 4:6, 7:5, 6:3.

Карлович има шанс да стане и най-възрастният финалист на турнир от АТП след Кен Розуел (Австралия), който през 1977 години спечели титлата в Хонконг на 43-годишна възраст. Хърватинът спечели последната си титла в кариерата през 2016 година на турнир в Мексико. В другите два четвъртфинала номер 1 в схемата Джон Иснър (САЩ) загуби от сънародника си Стийв Джонсън с 6:7(4), 6:4, 6:7 (5) за 2:37 часа, въпреки че наниза 28 аса в мача. Джонсън ще играе на полуфиналите срещу Тейлър Фриц (САЩ), който победи номер 3 Джак Сок с 6:3, 3:6, 6:4.