Евро 2024: Англия - Словакия 0:1

Рилски спортист излъга Берое

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Берое (Стара Загора) със 79:77 (19:11; 20:22; 16:26; 24:18).

Еван Раванел беше най-резултатен за победителите - 18 точки, а Димитър Маринчешки се отличи с "дабъл-дабъл" - 13 точки и 12 борби.

Филип Виденов вкара 18 точки за старозагорци, а Александър Янев добави 16 точки.

Първите пет минути на двубоя бяха равностойни, като двата отбора си размениха лидерството общо три пъти, но след това домакините от Самоков се активизираха и до края на периода поведоха с осем точки - 19:11.

В началото на втория период момчетата на Людмил Хаджисотиров стигнаха до двуцифрен аванс - 21:11 след кош на Маринчешки. Оттук до края на първото полувреме баскетболистите на Рилски спортист успяха да поддържат преднината си, но в самия край гостите се активизираха и стопиха част от изоставането си - 33:39.

Баскетболистите на Берое започнаха отлично второто полувреме и за по-малко от две минути стигнаха до пълен обрат - 40:39. Последваха минути на разменено надмощие, в които лидерството смени притежателя си на няколко пъти, а след 30 минути игра старозагорци водеха с 59:55.

В началото на заключителните десет минути феновете в зала "Арена Самоков" станаха свидетели на нов обрат след тройки на Бозов и Маринов - 65:62 в полза на Рилски спортист. Гостите от Стара Загора направиха всичко по силите си, за да си върнат водачеството, но съперникът им демонстрира висока концентрация в решителните моменти и се поздрави с победата - 79:77 в полза на Рилски спортист.