Демона залепи Локо (Сф) до Ботев (Враца)

Отборът на Локомотив (София) постигна много важна победа над Черноморец (Балчик) в мач от 23-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение отбеляза Николай Цветков-Демона, който беше точен от дузпа в 43-ата минута. Така "железничарите" записаха 13-и успех в шампионата, като вече имат актив от 44 точки. Тимът запази трета позиция, но вече е само на една точка от второто място, където се намира Ботев (Враца).
 Локомотив (София) - Черноморец (Балчик)@@@Домакините, които търсеха задължителни три точки пред своите фенове, след като загубиха последното си домакинство с 0:1 от Струмска слава, бяха по-активни от началото на срещата. Футболистите на Георги Иванов обаче контраатакуваха опасно. Първата добра възможност за "червено-черните" беше пред Иво Иванов, който стреля извън целта в 20-ата минута.

Локомотив (София) - Черноморец (Балчик)@@@
Малко преди края на първата част Локомотив получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Николай Цветков, който отбеляза своето осмо попадение за сезона от 22 мача.

Локомотив (София) - Черноморец (Балчик)@@@През втората част двата тима трудно създаваха положения, а двамата треньори използваха всичките си смени. Владислав Романов пък дебютира пред сторите си фенове, след като записа повторен дебют срещу Нефтохимик преди седмица.

Локомотив (София) - Черноморец (Балчик)@@@Феновете на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда", трябваше да чакат до 80-ата минута, за да видят голово положение за своя тим. Иванов се опита да прехвърли Християн Христов, който изби с една ръка. Две минути след това Здравко Димитров центрира, но Илия Димитров не успя да засече топката на празна врата, след като подаването беше по-силно.

Локомотив (София) - Черноморец (Балчик)@@@Въпреки това Локомотив (София) постигна своето и продължава да мечтае за елита. Черноморец записа пето поредно поражение далеч от Балчик. Осмото поражение на гостите остави "светлосините" на десето място с 28 точки.

За тима на Младен Додич  гостува на Несебър в следващата среща на 14 април.

ЛОКО (СФ) - ЧЕРНОМОРЕЦ 1:0
1:0 Цветков (44-дузпа)

Локомотив (София): 92. Андрея Ефремов, 13. Стоян Предев, 23. Емил Виячки, 66. Александър Бранеков, 21. Христо Контохристос, 14. Иво Иванов, 33. Том, 77. Мартин Станкев, 20. Здравко Димитров, 18. Николай Цветков, 9. Илия Димитров
Ст. треньор: Младен Додич

Черноморец (Балчик): 1. Християн Христов, 73. Стефан Иванов, 92. Траян Траянов, 31. Севделин Стайков, 21. Мирослав Начев, 12. Генади Луго, 20. Николай Иванов, 10. Цветан Илиев, 7. Александър Попов, 11. Виктор Митев, 18. Васил Калоянов
Ст. треньор: Георги Иванов

Стадион: "Локомотив"
Главен съдия: Димитър Димитров