Пета поредна победа за Фиорентина и антирекорд за Удинезе (видео)

Силната форма на Фиорентина продължи и при гостуването на Удинезе. "Виолетовите" се наложиха с 2:0 и вече имат 5 поредни победи, като заемат 8-о място в класирането. "Фриуланите" пък записаха седмо поредно поражение за пръв път в историята си и останаха на 13-а позиция, а изход от кризата не се вижда.

Двубоят трябваше да се играе на 4 март, но бе отложен заради трагичната смърт на Давиде Астори. Италианският национал на Фиорентина почина в хотела в Удине часове преди мача, а днес бе почетен от феновете на домакините. В 13-ата минута (заради номера на Астори) на таблото бе показана снимка на бранителя, а публиката стана на крака и аплодира.
Фиорентина нямаше победа в Удине от 2009 година. Оттогава тимът от Флоренция записа равенство и 5 загуби при визитите си на този съперник, но днес показаха, че в момента са по-добрият отбор. Федерико Киеза пропусна първото положение пред вратата на Албано Бицари, но в средата на полувремето именно той бе повален в наказателното поле от Херман Пецейя и Жордан Верду превърна отсъдената дузпа в гол.

След почивката в игра за Удинезе се появиха Якуб Янкто и Свамте Ингелсон, а вратарят на Фиорентина Марко Спортиело вече имаше повече работа. Пецейя беше близо до това да изкупи вината си за дузпата, но прати топката встрани от целта. Киеза от гостите пък получи жълт картон, който ще го извади от мача с Рома в следващия кръг.

Киеза обаче имаше заслуга и за втория гол на “виолетовите”, паднал в 71-ата минута. Той изведе влезлия като резерва Джовани Симеоне и аржентинецът сложи точка на спора.