Седми пореден успех за лидера във Втора лига

Отборът на Царско село лети към Първа лига. Тимът на Веселин Великов постигна седма поредна победа във Втора лига. "Царете" надвиха с 2:0 Ботев (Гълъбово) в мач от 22-ия кръг на втория ешелон.

Головете паднаха в рамките на 180 секунди в средата на първата част. Отново герой за тима беше Светослав Диков, който отбеляза и двата гола в мача. Таранът беше точен първо в 20-ата минута, след като се възползва от рикошет в наказателното поле на гостите. Три минути след това дежурният голаджия удвои с поредния си гол в шампионата. Попадението беше негово 17-то от 19 мача, като продължава да е едноличен голмайстор в групата.

Селекционерът на Казахстан Станимир Стоилов изгледа първите 25 минута на мача на комплекс "Царско село", но след това напусна трибуните.

Божидар Кацаров можеше да вкара за 3:0 в 30-ата минута, но този път гредата помогна на тима от Гълъбово. През цялата първа част срещата се игра само на вратата на гостуващия състав, докато след почивката домакините намалиха оборотите, като голови положения липсваха.

Въпреки това Царско село продължава да се доближава с пълна сила до своята голяма цел - влизане в елита. Това беше победа №15 за "царете", които имат актив от 50 точки.

Вторият Ботев (Враца) остана с 44 точки, но има и мач по-малко. Третият Локомотив (София) има актив с 38 точки, но също има един двубой по-малко.

Ботев остана на шесто място след шестото си поражение в шампионата с 34 точки.