Чочев не игра при победа на Палермо

Отборът на Палермо спечели ценна победа с 2:1 като гост на Виртус Ентела от 33-ия кръг на Серия “Б” в Италия. Така сицилианците направиха нова крачка към завръщането си в елита. Българският халф Ивайло Чочев обаче не попадна в сметките на треньора Бруно Тедино за този двубой и изгледа успеха на съотборниците си от резервната скамейка.

Младият нападател Антонио Ла Гумина даде преднина на гостите в 17-ата минута, а в 74-ата Ерос Де Сантис си вкара автогол за 0:2.

В 80-ата минута домакините върнаха едно попадение чрез Леонардо Гато и направиха заключителните минути доста напрегнати за “розовите”, но те удържаха крехката си преднина и си тръгнаха с трите точки.

След този успех Палермо остава на 3-ото място в таблицата с 57 точки. Сицилианци изостават на 5 от лидера Емполи и на 1 от втория Фрозиноне. Виртус Ентела пък вече е в опасната зона на 18-ото място с 35 точки в актива си.