Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Словенска легенда се оттегли със загуба (видео)

Словения отстъпи с 0:2 на Беларус в контрола, която ще се запомни с това, че защитникът Бощиян Сесар изигра последния си мач за "змейовете". Абсолютният рекордьор по мачове за Словения облече екипа на националния тим за 101-и път и игра до 5-ата минута, когато отстъпи мястото си на Лука Крайнч.

Сесар имаше желание да продължи да играе за тима, но се съобрази с решението на селекционера Томаш Кавчич, който иска да налага по-млади футболисти.

До почивката домакините имаха по-добрите положения, но ги пропуснаха, а в 36-ата минута Максим Скавиш откри за Беларус. В края на двубоя Антон Сарока оформи изненадващата победа на гостите.

За словенците, които са съперник на България в Лигата на нациите, това е второ поредно поражение. Преди няколко дни тимът беше разгромен от Австрия с 0:3.

СЛОВЕНИЯ - БЕЛАРУС 0:2