Аржентина нямаше нужда от Меси, за да натупа безучастната Италия (видео+галерия)

Аржентина удари с 2:0 Италия в контролна среща, играна на "Етихад Стейдиъм" в Манчестър. Головете за южноамериканците вкараха Евер Банега и Мануел Лансини след почивката, като победата дойде заслужено за отбора на Хорхе Сампаоли. В стартовия състав на аржентинците липсваше мегазвездата Лионел Меси, който е с контузия и остана на пейката през цялото време.
Италия - Аржентина 0:2@@@
"Гаучосите" започнаха в 4-2-3-1, като атаката се водеше от Гонсало Игуаин, подпомаган по фланговете от Анхел ди Мария и Мануел Лансини. Зад централния нападател на световните вицешампиони пък бе разположен халфът на Пари Сен Жермен Джовани Ло Селсо. Италианците от своя страна започнаха в 4-3-3 с Федерико Киеза, Чиро Имобиле и Лоренцо Инсиние напред.
Двата тима излязоха на игрището с фланелки на починалия капитан на Фиорентина Давиде Астори, а по време на минутата мълчание в негова памет на трибуните на "Етихад Стейдиъм" бе изписано "Давиде, завинаги един от нас". След това бе дадено началото на двубоя и се започна сериозна борба в центъра на терена.
В първия половин час аржентинците стояха далеч по-добре и създадоха няколко опасности пред Джанлуиджи Буфон. Това бе мач №176 за Джиджи под рамката на "Скуадрата", като славният страж на Ювентус е вече само на един двубой от мексиканската легенда Клаудио Суарес и топ 3 на класацията по мачове с националната фланелка.

Преди почивката вратарят на "адзурите" спаси голови удари на Николас Отаменди, играещ пред "своя" публика в Манчестър, и Гонсало Игуаин. Аржентинците бяха доста по-технични от съперниците си, като момчетата на Луиджи Ди Биаджо почти не застрашиха мрежата на Вилфредо Кабайеро.
През втората част "Скуадра адзура" поизравни играта и южноамериканският вратар престана да гледа срещата безучастно. Стражът на Челси първо отби изстрел на Киеза, а само 120 секунди след това отрази шут на Имобиле. Италианските набези към наказателното поле на Аржентина продължиха и в 69-ата минута Жоржиньо се оказа на добра стрелкова позиция отляво. Кабайеро обаче отново внимаваше, а Диего Пероти "отвърна" с бомба по посока рамката на европейците.

Решаващият миг в мача дойде в 75-ата минута, когато Евер Банега завърши по отличен начин контра на "гаучосите". Халфът, който се появи като резерва след почивката, комбинира на скорост с Ло Селсо, след което през краката на Леонардо Бонучи препарира Буфон - 1:0 за "албиселесте". Всичко тръгна от грешка на Жоржиньо в близост до централната линия. Това бе шесто попадение за звездата на Севиля с националния екип.
В 85-ата минута Лансини реализира своя първи гол за Аржентина. Тимът на Хорхе Сампаоли осъществи нова мълниеносна атака, при която Игуаин пусна вляво към Лансини, който "простреля" СуперДжиджи със страхотен шут от границата на наказателното поле - 2:0 и победа за южноамериканците!

ИТАЛИЯ - АРЖЕНТИНА 0:2

0:1 Банега (75)
0:2 Лансини (85)