Прекратиха мача на Витоша (Бистрица) срещу Академик, "тигрите" губят служебно

Първенството в Южната столична група по футбол (четвърта дивизия) започна с прекратен мач, изпъстрен със скандали. Срещата между Витоша-Бистрица-2 и Академик (София) беше спряна в 38-ата минута при резултат 0:0. Скандалът се разразява, след като нападател на гостите се откъсва напред и защитник от Витоша го събаря. Започват пререкания на по-висок и остър тон между играчи на двата отбора, а за капак влизат и хора от публиката. Главният съдия е решил, че не може да овладее ситуацията и прекратява мача.

По този случай ДК взе следното решение:

1. На основание чл. 22 ал.2,б.Е от ДП наказва футболистите на ФК Витоша-Бистрица-2: Димитър Кръстев, Господин Чанев, Николай Вучев и Росен Василев със спиране на състезателните права за по 4 / четири/ срещи на всеки един от изброените.

2. На основание чл. 37,ал.1, т.1,б.В предложение 5 от ДП наказва отбора на ФК Витоша-Бистрица-2 с лишаване от домакинство за 3 / три/ срещи и глоба в размер на 937,50 / деветстотин тридесет и седем/ и 50 ст. на основание чл. 42,ал.4. от ДК.

СТК на Зоналния съвет в София взе следното решение : Приема, че срещата е прекратена по причина на ФК Витоша-Бистрица и негови привърженици и на основание чл. 24,ал.9/ присъжда служебна загуба при резултат 0:3.