Битката между Витоша и Септември завърши без победител, съдия отново се превърна в главен герой (видео+галерия)

Отборите на Витоша (Бистрица) и Септември (София) завършиха при резултат 0:0 в среща от 25-ия кръг на Първа професионална лига. Двата тима си спретнаха оспорван мач, като за жалост и в днешния ден в главно действащо лице се превърна страничният съдия. Нападателят на гостите Мартин Тошев вкара в края на първата част, но реферът Милен Арабаджиев вдигна несъществуваща засада, която повлия на крайния изход на сблъсъка.
Витоша Бистрица - Септември
Първият точен изстел в срещата дойде чак в 15-ата минута, когато Тодор Гочев копна топката и изведе Стефан Христов, който проби покрай Богомил Дяков и от около 15 метра стреля, но твърде слабо.

В 22-ата минута отново Христов нанесе удар с глава. Изпълнението му можеше да изненада Валентин Галев, който обаче си отдъхна, когато кълбото кацна върху мрежата зад напречната греда. В 41-ата минута звездата на гостите Мартин Тошев излезе сам срещу вратаря и без проблеми наказа стража на Витоша, но страничният съдия отсъди несъществуваща засада.
Втората част започна по-добре за Септември. В 50-ата минута Борис Галчев изпълни много добър пряк свободен удар, но Християн Василев се намеси. Отговорът на тима на Костадин Ангелов не закъсня и резервата Григор Долапчиев бе близо до гол. Четин Садула центрира много добре в наказателното поле към юношата на ЦСКА, но младият футболист пропусна да накаже грешката в защитата на Септември.

В 76-ата минута “тигрите” направиха отлична атака отдясно. Долапчиев съхрани топката и даде пас към Румен Гьонов. Крайният бранител напредна мощно и пусна пас по тревата към точката на дузпата. Там бе Садула. Той стреля, но Богомил Дяков със самоотвержен шпагат предотврати опасността.
Малко преди края на срещата Стефан Христов направи пробив отдясно, след което центрира към Долапчиев, но младият таран от близка дистанция пропусна да вкара първия гол в сблъсъка. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Витоша".

В последния кръг от редовния сезона играчите на Костадин Ангелов гостуват на силния тим на Берое, а Септември приема Верея (Стара Загора).

ВИТОША (БИСТРИЦА) - СЕПТЕМВРИ 0:0

Стартови състави:

Витоша: 97. Християн Василев, 2. Тодор Гочев, 24. Николай Христозов, 25. Георги Ангелов, 6. Румен Гьонов, 66. Орлин Старокин, 18. Петко Цанков, 80. Лъчезар Котев, 7. Кристиян Кочилов, 99. Стефан Христов, 14. Четин Садула
Ст. треньор: Костадин Ангелов

Септември: 1. Валентин Галев, 24. Богомил Дяков, 15. Васил Добрев, 3. Виктор Силва, 6. Елтон, 14. Янко Сандански, 11. Иван Тилев, 8. Борис Галчев, 19. Крис Гади, 16. Антони Иванов, 9. Мартин Тошев
Ст. треньор: Николай Митов