Фиорентина постигна важна победа в чест на Астори

Отборът на Фиорентина постигна важна победа в домакинството си на Беневенто в среща от 28-ия кръг в Серия "А". "Ла Виола" надигра своя опонент с 1:0 след гол на Виктор Уго в 25-aта минута, а това бе първи двубой за тима от Флоренция без Давиде Астори, който почина внезапно преди седмица в хотелската си стая в Удине.

Срещата на "Артемио Франки" започна с минута мълчание и ръкопляскане в знак на почит към доскорошния капитан на Фиорентина.

В началните минути на двубоя двата тима започнаха предпазливо, като първи футболистите на Фиорентина погледнаха по-сериозно към противниковата врата и опитаха на затруднят стража на госите Кристиан Пуджони след изпълнение на ъглов удар.

В 13-aта минута от двубоя срещата бе спряна, за да бъде отдадена почит на починалия преди седмица капитан на "Ла Виола" Давиде Астори.

Първото по-сериозно положение пред една от двете врати дойде за Фиорентина в 22-та минута. Джовани Симеоне се освободи по прекрасен начин от опеката на бранител в "жълто-червено", но не нацели топката по най-добрия начин и стреля в аут. Минута по-късно отново аржентинецът пробва удар, но топката попадна право в ръцете на Кристиан Пуджони.

По-настоятелните действия на “Ла Виола” доведоха до отркиване на резултата в 25-aта минута. Централният бранител на “виолетовите” Виктор Уго се възползва от добро центриране на Рикардо Сапонара от ъглов удар и с добър удар с глава не остави шансове на Пуджони. Гостите от Беневенто отговориха в 31-та минута с хубав удар на Кристиано Ломбарди с глава, който прелетя на сантиментри от напречния стълб на вратата зад Марко Спортиело. Минути по-късно отново Ломбарди застраши вратата на Фиорентина, но изстрелът му бе уловен с вещина от стража на домакините. До края на полувремето и двата отбора намалиха оборотите, оставяйки развръзката за втората част.

Очаквано, Беневенто тръгна в атака през второто полувреме и наложи натиск пред вратата на Фиорентина, който се оказа безплоден. Гостите не успяваха да открият правилния път към вратата на Марко Спортиело и много често атаките им приключваха пред наказателното поле на домакините.

В 78-та минута “вещиците” имаха претенции към главния арбитър Фабрицио Паскуа за игра с ръка на Кристиано Бираги в наказателното поле на домакините. Главният арбитър обаче подмина спорната ситуация, лишавайки се от възможността да види положението на видеоповторение.

В 85-та минута солова акция на Федерико Киеза завърши с удар към вратата на Кристиан Пуджони, който обаче рикушира в защитник на Беневенто и излезе в ъглов удар.

Три минути по-късно Масимо Кода засече добро центриране от ъглов удар и нацели страничния стълб на вратата за Спортиело, с което лиши отбора си от ценна точка във Флоренция.

В добавеното време на срещата Милан Бадел пробва късмета си с удар от далечна дистанция, който разтресе старничния стълб на вратата на Беневенто.