Верона си пое глътка въздух в дербито с Киево

Отборът на Верона победи Киево с 1:0 в градското дерби от 27-ия кръг на Серия А, но остава в опасната зона на изпадащите, като заема 18-ата позиция с 22 точки. Положението на Киево също не е розово, като тимът върви 15-и с три повече. Битката за оцеляване се очертава изключително оспорвана, като засега само Беневенто изглежда обречен да играе от новия сезон в Серия Б.

И двата отбора предложиха активна игра през първото полувреме, като Верона създаде по-чистите положения на "Маркантонио Бентегоди". Най-добрият шанс за Киево пък дойде в края на първите 45 минути, когато Лукас Кастро излезе сам срещу вратаря на Верона Николас, но стражът се справи, като спря топката с крак. Преди това и Верона имаше много добра възможност да  открие, но без успех.

Осем минути след началото на втората част символичните домакини от Верона все пак стигнаха до победно попадение,  когато след изпълнение на корнер Антонио Карачоло се оказа най-съобразителен пред вратата на Киево.