"Старата дама" не се буди вече близо седем часа

Пред полупразните трибуни на “Олимпиащадион”, Херта (Берлин) и Фрайбург представиха на феновете единствения мач без голове в този кръг на Бундеслигата до момента и взеха по точка след 0:0. Така след малко повече от четири години тези два тима не успяха да си вкарат, след като последните пет мача помежду им винаги падаха поне по две попадения.

Единствената по-съществена случка в скучния съботен следобед в Берлин бе жълтият картон на Арне Майер в 60-ата минута, като някои шегаджии вероятно биха отчели, че това по-скоро е за събуждане на зрителите от страна на съдията.

Херта бе далеч по-настоятелният тим днес, но футболистите на Пал Дардай така и не намериха головата формула, въпреки че пласираха четири удара в очертанията на противниковата врата, докато колегите им от Фрайбург не намериха рамката на Руне Йорщайн нито веднъж.

Домакините продължиха ужасяващата си серия без гол, която вече се простира в цели 392 игрови минути или близо седем астрономически часа. За последно играч на “старата дама” реализира при победата над Байер (Леверкузен) на 10 февруари, когато Саломон Калу отбеляза в 58-ата минута. След това берлинчани не успяха да вкарат срещу Майнц 05, Байерн (Мюнхен), Шалке 04, а сега и срещу “бразилците от Брисгау”, които от своя страна не вкарват във втори пореден кръг.

След днешното равенство Херта остава на приемлива дистанция от опасната зона - с 32 точки на единадесето място в класирането. Фрайбург е тринадесети с две по-малко.