Верея влезе в шестицата! Страхотен гол запрати Славия към последните места (видео+галерия)

Отборът на Верея сюрпризира с 1:0 Славия насред София. В герой за старозагорци се превърна Антон Огнянов, който намери мрежата с хубаво изпълнение в 79-ата минута. С победата над "белите" футболистите на Благомир Митрев си осигуриха класиране в първата шестица на Първа лига, където ще се реши титлата. Столичани пък продължават да нямат успех в елита от края на месец ноември.

Първото полувреме предложи изключително слаб футбол и може да претендира за №1 по скука през сезона. Първата опасност дойде чак в 22-ата минута, когато Милчо Ангелов засече топката отблизо, но вратарят на Верея Пламен Колев парира лекия удар. През цялата първа част "белите" и футболистите от Стара Загора бяха съсредоточили силите си в средата на терена и това доведе до поспаливи минути за малцината зрители.
Славия - Верея@@@
В резултат на това първият корнер дойде след над 20 минути игра, а първият шут на Верея към вратата на Антонис Стергиакис се случи след над половин час - Георги Андонов прати топката към сектор "Г" от фаул. Гостите имаха и претенции за дузпа, при едно падане на Андонов в наказателното поле на Славия. В самия край Милен Танев бе заменен от Илиян Йорданов, като се получи малка разправия, след като смяната бе обявена първо от щаба на "белите". Това всъщност бе и най-интересното за първата част.
След почивката в игра за домакините влезе Ивайло Димитров, който замени плеймейкъра Иван Минчев. Това промени в известна степен схемата на Златомир Загорчич, но играта се запази равностойна. В 58-ата минута Стефан Велев стреля от добра позиция, но Колев бе на своя пост. Десетина минути след това Венцислав Бенгюзов пробва рефлекса на Стергиакис, който успя да избие в ъглов удар. В 79-ата минута дойде решаващият миг. Бекът Здравко Илиев центрира отдясно, а Антон Огнянов с левия крак порази целта от воле - 1:0. Красивото попадение на бившия халф на Берое и Левски бе посрещнато с бурна радост на скамейката на гостите.
До края славистите на Заги така и не стигнаха до изравняване, с което продължават лошата си серия, започнала още през есента. Победата на Верея пък означава, че играчите на Митрев със сигурност ще бъдат част от Първа лига и през следващия сезон, тъй като си гарантираха срещи в топ 6 с Лудогорец, ЦСКА-София, Левски, Ботев (Пловдив) и Берое. В най-стария столичен тим вече мислят за пресявките в долната осмица от класирането.

СЛАВИЯ - ВЕРЕЯ 0:1