Ботев Пд разпиля "Бистришките тигри" (видео)

Ботев (Пловдив) надигра с 3:0 Витоша (Бистрица) в мач от 24-ия кръг на Първа лига и записа първа пролетна победа в първенството. Тодор Неделев вкара още в 5-ата минута, Жоао Пауло удвои (23), а Стивън Петков оформи крайния резултат с попадение в 79-ата минута. Това бе най-малкото, с което се отърваха гостите, тъй като само през първата част те можеха да инкасират поне още три-четири гола.

Срещата изненадващо започна с голова ситуация в полза на Витоша. След бързо изпълнение на фаул Пеев пусна към Старокин, който шутира в десния страничен стълб.

В ответната атака Ботев откри резултата. Това стана чрез Тодор Неделев, който реализира от пряк свободен удар.

В 12-ата минута канарчетата бяха близо до втори гол, когато след скоростна атака отляво топката стигна до Жоао Пауло. Бразилецът стреля от границата на наказателното поле, но Василев изби. Шест минути по-късно Василев фаулира Жоао Пауло в наказателното поле и реферът Петър Костадинов отсъди дузпа. Неделев стреля, но стражът на Витоша спаси.

В 20-ата минута нов изстрел на Неделев профуча покрай горния ляв ъгъл на вратата на бистричани. Логичното се случи три минути по-късно, когато Жоао Пауло увечна добрата си игра с гол. Той направи двойно подаване с Балтанов, шутира от границата на наказателното поле и след рикошет в крак на футболист в зелено топката се озова в мрежата на гостите - 2:0 за Ботев (Пловдив).

В 30-ата минута поредна скоростна атака на домакините тотално обърка гостуващата отбрана. Жоао Пауло стреля, но Василев спаси. Само 180 секунди по-късно Густаво Афонсо излезе фронтално сам срещу вратаря, но показа бавни спринтьорски качества и Цанков с хубав шпагат изби топката. Малко по-късно Ботев изпусна поредно положение, когато Ндонгала стреля над напречната греда след центриране отляво и удар с глава.

В 42-ата минута Жоао Пауло намери Афонсо, който чукна топката към Балтанов. Последният шутира от точката на дузпата, но Василев отново спаси.

След почивката футболистите на Николай Киров драстично намалиха темпото, но в 79-ата минута все пак стигнаха до трети гол. Той дойде след отличен самостоятелен пробив на Жоао Пауло по лявото крило, който завърши с пас към Стивън Петков и резервата на канарчетата бе безапелационен - 3:0 за Ботев.

БОТЕВ ПД - ВИТОША 3:0