Гризман запали мрежите за 4 дни - наниза 7 гола и хвърли ръкавицата на Барса (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид продължава да мачка наред в Испания, като записа нова убедителна победа тази вечер - 4:0 над гостуващия Леганес в мач от междинния 26-и кръг на Ла Лига. Антоан Гризман реализира и четирите попадения и в рамките на четири дни се отчете общо със седем гола, след като в неделя вечер завъртя хеттрик във вратата на Севиля на “Рамон Санчес Писхуан”. Погледнато в цифри Гризи наниза 7 гола за 72 часа. През април 2016-а Луис Суарес вкара 8 за четири дни. Момчетата на Диего Симеоне се доближиха на четири точки от Барселона преди двубоя на каталунците в Гран Канария. В неделя следобед предстои “горещата” схватка между Барса и Атлетико на “Камп Ноу”.

Освен това Гризман премина котата от 100 попадения за Атлетико и вече има 101. Преди срещата двата тима запазиха минута мълчание в памет на Енрике Кастро-Кини. Астурският вратар на гостите Иван Куеяр излезе с фланелка номер 9 в памет на легендата на испанския футбол.

“Дюшекчиите” започнаха по-силно, търсейки ранен гол. Въпреки това първата голова възможност се откри пред момчетата от “Бутарке”. Габриел Пирес центрира, а Хави Ерасо насочи от въздуха, пращайки топката покрай гредата. Полузащитникът на Лега можеше да стреля и много по-добре. В 16-ата Гризман изпълни почти перфектно от пряк свободен удар, но имаше малшанса топката да срещне гредата около сглобката. В 22-ата Гумбау тресна напречната греда, а при добавката Филипе Луиш се намеси в близост до голлинията.

В 26-ата Коке видя разкъсана отбрана в бяло и синьо и пусна вертикален пас по земя към Гризман, който надбяга двама защитници и сам срещу вратаря нямаше проблеми - 1:0. В 35-ата Гризи коригира мерника си от пряк свободен удар и реализира брилянтен гол. Французинът буквално разстреля вратаря Пичу Куеяр с насочване в горния десен ъгъл - 2:0. До края на полувремето тимът на Диего Симеоне можеше да вкара и още едно попадение.

В 56-ата Гризман реализира нов прекрасен гол. Филипе Луиш центрира отляво и номер 7 заби топката с глава - 3:0. В 67-ата Диего Коща беше изпуснат отляво и центрира към далечната греда, където непокритият Гризман вкара четвъртия си гол с удар то въздуха. В 72-ата Симеоне извади Гризман и Диего Коща, за да запази силите им за сблъсъка с Барса. В самия край на мача Ян Облак показа майсторство и запази вратата си суха.

Така Атлетико записа шеста поредна победа в Ла Лига, а в неделя вечер има възможността да върне с пълна сила интригата за титлата, ако успее да спечели като гост на лидера Барселона.