Еспаньол шокира Реал Мадрид в последната минута (видео + галерия)

Реал Мадрид допусна загуба с 0:1 при гостуването на Еспаньол в първия двубой от междиния 26-и кръг на Примера дивисион. Победното попадение за домакините падна в последната минута на добавеното време, а негов автор стана много активният в този двубой Жерард Морено.

"Белия балет" излезе в експериментален състав, като сред титулярите липсваха седем основни футболисти, сред които голямата звезда Кристиано Роналдо. С това треньорът Зинедин Зидан показа, че приоритет пред "белия балет" е реваншът с Пари Сен Жермен от 1/8-финалите в Шампионската лига.
Еспаньол - Реал Мадрид 1:0@@@
Загубата е първа за Реал Мадрид срещу Еспаньол от 21 мача. В предишните 20 сблъсъка тимът от Барселона беше постигнал едва три равенства.

Гостите се настаниха в полето на Еспаньол от първата минута, а в седмата стигнаха до първото си сериозно голово положение. Ашраф Хакими центрира, а Гарет Бейл засече топката с глава отблизо, но вратарят на домакините Диего Лопес спаси. Териториалният превес на гостите продължи, но в първите 25 минути нямаше други чисти положения. В 26-ата минута Реал можеше да получи гол след грешка в защитата, но футболистите на Еспаньол не успяха да се възползват.

В 30-ата минута Жерард Морено прати топката във вратата на Навас, но гол не беше зачетен поради засада. Пет минути преди края не беше отсъдена дузпа за Реал Мадрид, след като Виктор Санчес игра с ръка след удар на Гарет Бейл от наказателното поле. Уелсецът стреля силно по земя, а футболистът на Еспаньол се хвърли на тревата пред топката, като я спря с лявата си ръка.

През второто полувреме Реал Мадрид упражни сериозен натиск в първите 15 минути, но Диего Лопес с няколко добри намеси опази мрежата си от попадение. Постепенно Еспаньол изравни играта и дори на моменти играчите на домакините бяха по-активният тим на терена. В 63-ата минута Бейл опита да изненада Лопес с удар от дъгата на наказателното поле, но изстрелът му беше доста неточен. Три минути по-късно пред Бейл се отвори нов шанс, но уелсецът не се възползва от него.

Четвърт час преди края Еспаньол стигна до най-добрата си възможност да открие резултата, но Навас спаси удара от близка дистанция с глава на Морено. Само минута по-късно и Серхио Гарсия опита късмета си с удар от въздуха, но не намери очертанията на вратата.

Две минути преди края Еспаньол можеше да шокира гостите след пробив отдясно на наказателното поле, но технично насоченият с вътрешен фалц към далечната греда удар на Морено мина на сантиметри встрани от вратата. Реал отговори с много хубава атака, но защитник на домакините изчисти в ъглов удар.

Двубоят вървеше към 0:0, когато домакините показаха непримирим дух и наказаха Реал Мадрид. Неуморимият в този мач Жерард Морено засече от въздуха едно подаване в наказателното поле и прати топката за Навас. За реакция нямаше време, тъй като реферът почти веднага свири край на мача.

Така Реал остана на трето място в класирането с 51 точки, но четвъртият Валенсия може да го свали, тъй като разликата остана само две точки. Лидер и почти сигурен нов шампион в Испания е Барселона. Каталунците имат 65 точки и аванс от 7 пред втория Атлетико Мадрид. Еспаньол пък събра 31 и вече е 13-и.