Атлетико дочака дузпа след близо година

Победата на Атлетико Мадрид над Севиля ще се запомни не само с впечатляващия резултат - 5:2, но и с факта, че “дюшекчиите” получиха дузпа за първи път от началото на сезона. Реферът Хуан Мартинес Мунуера посочи бялата точка малко след почивката, когато вратарят на домакините Серхио Рико фаулира Диего Коща. Антоан Гризман реализира наказателния удар, а малко по-късно оформи своя хеттрик.

Ако се добавят и двубоите от миналия сезон, серията от мачове без дузпа за Атлетико достига 30. Това обаче не е рекорд за мадридчани, защото в периода 1942 - 1943 година наказателен удар в полза на Атлетико не е бил отсъден в 32 последователни мача.

С трите си гола и паса към Коке, Гризман стана едва вторият футболист след Лионел Меси, който има двуцифрени показатели за попадения и асистенции през сезона в Ла Лига. Французинът се е разписвал 16 пъти и е дал 10 завършващи подавания. Меси е далеч напред с 30 гола и 15 асистенции.

“Отборът изглеждаше отлично. Всеки футболист знаеше какво трябва да прави. Второто полувреме е най-доброто ни от началото на сезона. Играхме превъзходно и се надявам да продължим в същия дух”, доволен беше след успеха на “Рамон Санчес Писхуан” Диего Симеоне.