Сладко отмъщение за Атлетико, кошмарни грешки разплакаха Севиля (видео)

Атлетико Мадрид разгроми Севиля с 5:2 в истинско зрелище на "Рамон Санчес Писхуан". Отборът на Диего Симеоне си отмъсти на андалусийци за отпадането на четвъртфиналите в турнира за Купата на краля и отново се доближи на 7 точки от лидера Барселона преди големия сблъсък помежду им на "Камп Ноу" след седмица.

Мадридчани се възползваха максимално от фрапантните грешки в защитата на Севиля. Антоан Гризман направи хеттрик, а във вратата на Серхио Рико се разписаха още Диего Коща и Коке. Чак в края на двубоя домакините върнаха два гола чрез Пабло Сарабия и Евер Банега.

През седмицата Севиля изигра много тежък мач от осминафиналите на Шампионската лига, в който изпусна да победи Манчестър Юнайтед. Винченцо Монтела се надяваше отборът му да повтори представянето си и срещу Атлетико. Италианецът заложи в предни позиции на Луис Муриел, а Хоакин Корея, Франко Васкес и Пабло Сарабия действаха най-близо до колумбиеца. Евер Банега и Стеван Нзонзи бяха двамата халфове с по-дефанзивни функции.

Диего Симеоне направи доста размествания в сравнение с мача срещу ФК Копенхаген в Лига Европа, спечелен с 1:0. Диего Коща и Гризман си партнираха в атака, Саул и Коке играеха по фланговете, а Томaс Тейе и капитанът Габи Фернандес бяха в средата на терена. Като двойка централни защитници започнаха Диего Годин и Хосе Хименес.

Началото с нищо не подсказа какво унижение прдстои на домакините. Те стартираха с мощна преса и това обърка футболистите на Симеоне, които лесно губеха топката. Още в 3-ата минута Муриел се озова сам срещу Облак, но не потърси някой от ъглите, а стреля право в тялото на словенеца.

Севилци продължиха да притискат съперника, но получиха тежък удар с контузията на местния любимец Хесус Навас. Преквалифицираният в десен бек ветеран бе заменен от Мигел Лаюн, което рзстрои синхрона в защитата на тима. В средата на полувремето Атлетико поизравни играта, а Диего Коща не пропусна да покаже невъздържания си нрав. Бразилецът с испански паспорт загуби топката до тъчлинията и после фаулира грубо Клеман Ленгле, за което получи жълт картон.

Не след дълго обаче Коща се изяви и в позитивна светлина. Той пресира разсеяния Банега и му отне топката, а после беше лесно да я пусне под плонжа на Серхио Рико. Голът падна в 29-ата минута и беше началото на края за Севиля. Хоакин Корея получи жълт картон за симулация в наказателното поле - нещо, което направи и по-рано в двубоя. В 38-ата минута Коща шутира по диагонала, но Рико спаси.

Атлетико поведе с 2:0 в 42-ата минута с прекрасно попадение на Гризман. Французинът посрещна лошо отбита топка от Ленгле, слаломира между двама защитници и с изящен удар в горния десен ъгъл съкруши домакините.

През второто полувреме надеждите на Севиля за обрат бяха стъпкани за броени минути. Коща получи пас от Коке и преодоля Рико, който го повали. Гризман с лекота превърна дузпата в трети гол за "лос колчонерос".

До края гостите се забавляваха, а защитата на Севиля не спря да им прави подаръци. В 65-ата минута Габриел Меркадо върна топката към Серхио Рико, но не прецени, че Гризман ще стигне пръв до нея. Французинът технично подаде на връхлитащия Коке и той се разписа за 0:4. Последваха греда на Гризман и егоистична проява на Анхел Корея, който избра да стреля сам, вместо да подаде на напълно свободния Саул.

В последните 20 минути публиката на домакините се активизира при влизането в игра на бившите футболисти на Севиля Витоло и Кевин Гамейро. И двамата бяха посрещнати с бурни освирквания. Витоло пропусна да отговори подобаващо, пращайки в аут топката след меко центриране на Гризман. Звездата на гостите се оказа на точното място в 81-ата минута и отблизо вкара пети гол за "дюшекчиите" след пробив на Саул.

В заключителните минути гостите видимо се отпуснаха и това позволи на Севиля да стигне до две попадения. Първо Сарабия получи подаване от Висам Бен Йедер, а после Евер Банега оформи крайния резултат с плътен удар до гредата.

Атлетико вече е в серия от 5 поредни победи в Примера и събра 58 точки. Севиля пък до голяма степен се прости с надеждите си да атакува топ 4 и участие в Шампионската лига. Отборът на Монтела е на 6-о място, но на цели 10 точки от Валенсия.

В междинния 26-и кръг Атлетико е домакин на Леганес, а Севиля ще гостува на аутсайдера Малага.