Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Тежка загуба за Несебър от Ботев (Гълъбово)

Отборът на Несебър започна пролетния дял на Втора лига с много тежка загуба на своя стадион.  "Делфините" отстъпиха на Ботев (Гълъбово) с изненадващото 1:5.

Двубоят тръгна отлично на гостите, които поведоха още във втората минута с гол на Иван Цачев. Бившият играч на домакините се разписа след самостоятелен пробив. Домакините можеха да изравнят само минута по-късно, но гредата спаси Ботев. Несебър продължи да търси изравняване, пропускай няколко добри атаки, но в 24-ата минута получи втори гол. Иван Винков пресече пас на Галин Димов към вратаря и удвои аванса на Ботев. Несебър продължи да пропуска и в 30-ата минута вече губеше с 0:3. Винков намери Реджеб Халил, който се разписа отблизо. Две минути по-късно авансът на гостите стана четири гола. Халил вкара за втори път, а отново му подаде Винков.

В 65-ата минута Винков бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши. Така Ботев водеше вече с 5:0, а малко преди края Несебър стигна до почетно попадение. Негов автор стана Валентин Йосков, който се разписа с хубав удар от далечно разстояние.

Загубата остави Несебър на шесто място с 26 точки, докато гостите вече са четвърти, след като изпревариха своя противник. Тимът от Гълъбово има 28 точки.