Тулуза изненада Ница и се отдалечи от дъното

Закъсалият Тулуза взе втора поредна победа и вече е извън зоната на изпадащите в Лига 1. Тимът на Паскал Дюпра се наложи с 1:0 при гостуването си на Ница, а в герой се превърна Макс Градел. Нападателят от Кот д'Ивоар отбеляза единствения гол в 67-ата минута. Попадението беше истински шедьовър - с фалцов удар извън наказателното поле, след който топката се заби под гредата.

За Ница това беше втора поредна загуба, при това отново от отбор на дъното, след като в миналия кръг отстъпи и на Метц.

Сент Етиен продължи изкачването си в класирането с победа като гост на Амиен с 2:0. Точни за рекордьора по титли на Франция бяха Матийо Дебюши и Реми Кабела през второто полувреме.

Бордо излезе на 8-о място след третия си пореден успех. Той дойде при визитата на Страсбург с 2:0. Попаденията бяха дело на Юнус Санхаре и Гаетан Лаборд, а бившият нападател на Лудогорец Джонатан Кафу отново не игра.

Монпелие затвърди репутацията си на силен домакин с победа срещу Анже с 2:1. Головете отбелязаха Пол Ласне и Исаам Мбенза, след като Карл-Токо Екамби бе открил за гостите.