Байерн продължава по плана на Хайнкес (видео)

Шампионът Байерн (Мюнхен) постигна осма поредна победа по пътя към следващата си титла в Бундеслигата. Този път баварците надвиха Майнц 05 с 2:0 като гости след попадения на Франк Рибери и Хамес Родригес през първото полувреме. По същото време Шалке 04 загуби и така лидерът вече има 18 точки преднина.

Мюнхенци бяха далеч от мечтаната си игра, но показаха достатъчно, че да си гарантират успеха. Така продължава изпълнението на плана на Юп Хайнкес, който изяви желание отборът му да пести сили за решаващите битки през пролетта.
Майнц 05 - Байерн (Мюнхен) 0:2@@@
Днес той направи цели седем промени в състава и в дълги етапи от срещата отборът с нищо не превъзхождаше съперника си. През първото полувреме гостите уцелиха вратата само два пъти, но и в двата стигнаха до попадение. Дори Майнц 05 създаде повече положения, а след почивката Байерн откровено остави играчите в червени екипи да контролират играта и само чакаше на контраатака. Така положения се откриха пред Томас Мюлер, Роберт Левандовски и Рибери, но те ги пропуснаха. На два пъти пък Свен Улрайх спаси опасни шутове на Робин Куайсон, с което не даде шанс за стигането до изненада.

Байерн вече влиза в сгъстен цикъл, като през идната седмица му предстои участие и за Купата на Германия, а и сблъсъците в Шампионската лига чукат на вратата.

За първи път след завръщането си при шампионите Сандро Вагнер започна като титуляр. Юношата на баварците, който има себе си за най-добрия германски нападател, беше в стартовите 11 за сметка на Левандовски.

На пейката бяха още титуляри като Йошуа Кимих, Ариен Робен, Дейвид Алаба и Кингсли Коман.

До днес Майнц имаше само пет победи от 20 мача и беше точно над опасната зона, но успехът на Вердер в Гелзенкирхен го свали до 16-ото място, което праща на бараж. Тимът започна в атака с намиращия се в добра форма Йошинори Муто.

Мачът беше под №150 за Жером Боатенг за Байерн в Бундеслигата.

Изненадващо Хуан Бернат внесе първото напрежение сред отбраната на домакините с пробив в 9-ата минута, но подаването му не мина. Атаките на Байерн срещнаха сериозен отпор в началните минути и затова в 13-ата Корентен Толисо шутира отдалеч и топката профуча ниско над гредата.

Гостите далеч не бяха убедителни в игровото си превъзходство и в 20-ата минута Александру Максим стреля опасно, но в аут.

Байерн продължи да изпитва проблеми в организирането на атаки, но пък се възползва от едно статично положение. В 33-ата минута Рибери изпрати кълбото в мрежата с бомбен шут след корнер, като това беше първият точен удар на мюнхенци в очертанията на вратата.

Минута преди почивката Томас Мюлер излезе сам срещу вратаря, но пропусна да удвои аванса. Това обаче все пак стори Хамес секунди по-късно, когато майсторски овладя на гърди и простреля Робин Центнер с левия крак за 2:0.

Втората част започна по съвсем различен начин с положение след положение. Само в рамките на първите пет минути футболистите на Байерн пропуснаха три гола, на което домакините отговориха с две отлични възможности, като при едната Свен Улрайх се разтегна, за да запази мрежата си "суха".

Веднага последва контраатака на шампионите и Рибери се оказа сам срещу Центнер, но също не съумя да реализира.

В 56-ата Муто беше изведен зад гърба на баварската отбрана, но не достигна до топката. Седем по-късно Матс Хумелс се оказа последна преграда пред гола в мрежата на Улрайх, след като изчисти топката в последния момент.

Байерн вече играеше нетипично за себе си на контраатака и така в 70-ата Мюлер пак изскочи едно на едно с Центнер и отново не порази целта.

За последните 20 минути Юп Хайнкес заложи на Алаба като дефанзивен полузащитник, където той не беше играл от времето на Джосеп Гуардиола.

В 74-ата можеше да стане много интересно, но Робин Куайсон не уцели вратата от нова добра възможност.

До края Байерн не се огъна и си тръгне с трите точки. В сряда на баварците им предстои визита на Падерборн 07 за Купата на Германия, а след това идва дербито с Шалке 04.