Даниела Кадева завърши на 21-во място в женския спринт на Евро 2018

Даниела Кадева постигна най-добро класиране от българските състезателки в дисциплината 7,5 км спринт (жени) на Европейското първенство по биатлон, което се провежда във Вал Ридана (Италия). Кадева не пропусна нито една мишена, но изостана на 57,5 секунди от шампионката и зае 21-во място. Титлата стана притежание за украинката Ирина Варвинец, която завърши с време 20:54.1 минути и също нито един пропуск на двата рубежа.

25-годишната Варвинец не е особено успешна състезателка, като победата днес й даде самочувствие преди първото участие на Зимни Олимпийски игри. Тя има вече една европейска титла- през 2015-а година във финландския курорт Отепяя, но в щафетата.

На Световното първенство миналата година в Хохфилцен има сребро в отборното състезание на 4 по 6км. Родената в северния град Суми възпитаничка на патриарха на украинския биатлон Николай Зоц изглеждаше солидно през цялото време и не остави никакви шансове на конкуренцията. На 12.5 секунди след нея завърши Хлои Шевалие от Франция с 1 пропуск във втората стрелба, а трета се нареди Фуюко Тачизаки (Япония) на 15.5 и без грешка. Емилия Йорданова остана на 31-о място с една грешка и изоставане на 1:15.7, а Стефани Попова е 46-а на 1:37.8 минути. Десислава Стоянова е 95-а със 7 пропуска на 4:42.4, а Гергана Велкова след пет пропуска при стрелбите не завърши състезанието.