Лейкърс изненада Сан Антонио

Лос Анджелис Лейкърс постигна изненадващо победа срещу Сан Антонио Спърс с 93:81 в мач от редовния сезон в НБА.

Брандън Ингръм вкара 26 точки, а Лонцо Бол прибави 18. "Езерняците" регистрираха и първи три поредни победи през сезона, но все още са далече надолу в класирането на Западната Конференция. Спърс е на 2-а позиция в Югозападната дивизия след Хюстън.

Лари Нанс-джуниър отбеляза 14 точки и взе 10 борби, като Лейкърс имаше аванс от 19 точки преди почивката. В четвъртата част тимът се огъна, но в крайна сметка удържа победата.

ЛаМаркъс Олдридж вкара 15 от всичките си 20 точки през първото полувреме. За гостите не играха Кауи Леонард, Тони Паркър и Дани Грийн.

Клипърс победи Сакраменто със 121:115 като гост и има 20/21 на 2-ото място в Тихоокеанската дивизия след Голдън Стейт.

Тайрън Уолъс пресече пас в средата на терена, дриблира и заби 10.9 секунди преди края. Клипърс имаше аванс от 14 точки в началото на четвъртата част, а в крайна сметка и спечели.